Rapoo- It solutions & Corporate template

08-9372824

צור קשר

mazkirut@shiller.co.il

שלח דוא"ל

בניית האולם החדש החלה ב - 1986 והסתיימה ב - 1987.
האולם שנבנה מתחת לחדר האוכל משמש להקרנת סרטים, לעריכת מופעים וטקסים (פנימיים בלבד).
 
על האולם
אולם המופעים כולל: במה עם מערכות קול, תאורה, מסך במה, מסך סרטים, חדר איפור, חדר חשמל (עם 4 לוחות חשמל), מערכת להורדת והעלאת תפאורות.
האולם עצמו מכיל 480 כסאות מרופדים; הרצפה, המדרגות וחלק מהקירות מצופים בשטיח. הקיר האחורי מצופה (קיר אקוסטי), המדרגות כולן מוארות. (עקב הנחיות בטיחות הורידו שורת כסאות).
הפואייה כולל את המעלית, פינת שתייה קרה והכנה לפינת שתייה חמה. הפואייה מתוכנן לפינות ישיבה והכנה לתערוכות לתלייה על הקירות.

החדרים מאחורי האולם כוללים את חדר הפיקוד, הכולל את מערכות ההפעלה של קול, תאורת במה ותאורת האולם.
חדר הקרנה הכולל את מכונת ההקרנה (35 מ"מ), מזגן מפוצל ומערכת הפעלת מיזוג האוויר הכללית. 
חדר מכונות, הכולל את הלוח הראשי של כל פרוייקט חדר האוכל ויחידת מזג האוויר של האולם.
 
יום הולדת לאולם - שמוליק שחר עלים 14.10.1987

כן, חלפה שנה מאז האולם עובד ומתפקד, וברצוני, לקראת פרידתי מהאולם, לסכם שנת פעילות.
סיום העבודות באולם נעשה בלחץ זמן על מנת להספיק לקראת יובל ה - 60. במעט חריקות פתחנו את האולם בסרט הראשון של וולט דיסני "נאטי גאן". בחגיגת היובל הופעלו כל מערכות האולם, כשחלק מהן, בייחוד מיזוג האוויר, קצת צלע (עדיין לא הסתיימה העבודה והמערכת טרם התקבלה על ידי המהנדסים).
לאחר מכן אירחנו כאן את להקת "הופה היי" לשמחת הילדים. יחד עם שמחת הילדים נוכחנו לדעת כי אירוח להקה מן הסוג הנ"ל מצריך ליווי צמוד של חבר לכל אורך החזרות, ההופעה ופירוק הציוד. שחקנים, במאים וטכנאים אוהבים לעשן בכל מקום בו הם נמצאים, לאכול מתי שבא להם ובכל מקום שנוח להם, והטכנאים תוך כדי פירוק הציוד, תולשים את הציוד יחד עם העץ מהבמה ולוקחים גם מה שלא שייך להם, במידה ואתה לא במקום.
 
למעשה הייתה לנו שנה מאוד פורייה שהחליפה שנה חלשה בתרבות עצמית (הייתה מתוכננת כך מראש לאחר שנת היובל) בשנה זו ראינו 53 סרטים למבוגרים, ו - 11 סרטי ילדים (מוזמנים על ידי ועדת חינוך בי"ס), בעיקר סרטי וולט דיסני שהתחלנו בחודש פברואר בסרט "במבי" וגמרנו בשבת שלפני שמחת תורה בסרט "שירת הדרום".
בשטח ההופעות אירחנו באולם 14 להקות ותיאטראות כשמיד לאחר "הופה היי" הופיעה כאן שלישיית הרמוניקה (אדלר), אחריהם הגיעו אלינו חברי להקת חיל האוויר וכמו כן נהנינו מלהקת מגפיים, להקת קולן ולדוברי האנגלית ששי קשת ולהקת שחקנים.
אירחנו את תיאטרון הנגב בהצגת ילדים (של גורן) ואת החוג הדרמטי של חולדה ובימת הקיבוץ וכן את תיאטרון החאן בהצגת צד בצד. לאחר טקס  בר המצווה אירחנו ליום אחד את מקהלת בית הספר תלמה ילין ואת להקת אדם לאדם. בראש השנה אירחנו את להקת המחול הבין קיבוצית בערב נפלא ולבסוף את להקת חמסין בשירי ארץ ישראל.
 
תסכינו איתי שלכל הדעות האולם מילא את ייעודו על הצד הטוב ביותר אך זה דורש הרבה עבודה, השגחה ואחזקה. כבר הדגשתי בעבר את הצורך באיש אחזקה בחדר האוכל ובמטבח. יש צורך בטיפול שוטף גם במערכות של האולם (מיזוג אוויר, מעלית, מכונת קולנוע, משאבת ביוב, מערכות קול ותאורה, ריפודי כסאות, שטיחים, צבע ועוד).
חברים הבאים לאולם וכנראה חושבים שהכל נעשה מאליו, אך ברור שלא כך הדבר. הכנת סרט למשל, הקרנתו ופירוקו לוקחים כ - 5 שעות. הכנת הופעה מבחינה טכנית, לוקחת כ - 6 שעות ופירוק הציוד כשלוש שעות. וזאת מלבד הצורך בניקוי האולם ושימורו.
לסיום, אני רוצה להתייחס ליחס המעליב של מספר חברים כלפי המופעים הנערכים באולם. נכון שההופעות הן חינם אך אין הדבר אומר שיש אפשרות לבוא רבע שעה מאוחר יותר ולעזוב חצי שעה לאחר מכן, תוך כדי הפרעה לכל הקהל. הורים הבאים עם ילדיהם להופעה חייבים במעט אחריות כלפי יתר החברים הרוצים לראות את ההופעה עד סופה ובתנאים תרבותיים.
אני מקווה שועדת תרבות הבאה עלינו לטובה תדע לנצל את היהלום שבידה ולהוציא ממנו את כל זוהרו.

shiller abc
ab מערכת הצבעות דיגיטליות הצבעה דיגיטלית אתר לקיבוץ קריאות שירות קריאות שירות