Rapoo- It solutions & Corporate template

08-9372824

צור קשר

mazkirut@shiller.co.il

שלח דוא"ל

הוחלט שחדר אירוח דרומי ייסגר בסוף יוני 2008 ויועבר לרשות הנהלת הקהילה וזאת לאור המצוקה הזמנית במצב הדיור.
 
מוסך - חדר המתנה ללקוחות המוסך כבר קיים. כעת אנו מבצעים סידורים אחרונים להשלמת חדר ההמתנה (טלביזיה וכו`).
כולם מוזמנים לבוא לראות .
 
הנהלה הכלכלית כפי שנבחרה באסיפה הכללית 26.01.2008
היא ועד ההנהלה לאגודות השיתופיות:
שילר עסקים וניהול - אגודה שיתופית חקלאית בע"מ,
שילר תיירות ונופש - אגודה שיתופית חקלאית בע"מ

מנהל הקהילה - יענקלה קירש יוציא דף מידע שבועי 
 
אושרה הצעת ועדת מינויים, יניב ברקן מתחיל את עבודתו כמנהל משאבי אנוש. הוא יקבל פניות במשרד משאבי אנוש.
"חברים וחברות יקרים
ראשית דבר, תודה על האמון שהבעתם בבחירתי כמנהל משאבי אנוש.
בימים אלו אני מסיים את העברת המקל בתפקידי בשילטקס ומתחיל להיכנס אט אט לתפקיד החדש. כמו כל תהליך מורכב, גם תהליך זה ייקח זמן, אך אני בטוח שהמציאות תקבע את הקצב ונושאים שדורשים טיפול מיידי יענו בהתאם."
 
ימים אחדים לאחר עריכת ליל-סדר משותף לרבים מחברי הקבוצה בחדר-האוכל, ועדיין מלווה אותי התרגשות של סדר פסח באווירה ביתית, בהתחברות למקצבי השירים והלחנים שזכורים לנו מפעם, כיאה וכנאה למסורת חג משלנו. זכות רבה על כך למנחם, שהפתיע ביוזמתו והיטיב בליווי הסדר כולו בנגינתו בפסנתר שלו, ולגרעין חבורת הזמר שסחף את כולנו.
יו"ר יוסי עפר 
אמש התכנסנו באולם לטקס הזיכרון לשואה ולגבורה וכמסורת שהתעצבה אצלנו, חווינו שוב ערב ערוך ומבוצע היטב, באווירה המושפעת מתפאורה נפלאה שהקים יאפ, בהשתתפות החשובה כל כך של בני הנוער ושל חברים, במסכת של קטעי קריאה ושירה מוכרים וחדשים.
יו"ר יוסי עפר  
 
אסנת קראוס ובן זוגה שגיא פרן הודיעו על כוונתם להינשא ב- 19.03.2008 שיהיה במזל טוב.
 
בשעה טובה הסתיימה בניית מגרש כדורסל מקורה ליד מגרש הכדור יד. הבניה נעשתה במימון המועצה האזורית ברנר. גלעד אוקו ואיזק דרור קיבלו על עצמם את האחריות למגרש. ארון החשמל נעול וניתן להפעילו על ידי שימוש בדלס המשמש לנסיעות ברכבי הקיבוץ.
 
ברכות לקרין
השבוע נפרד צוות הנהלת החשבונות מקרין דנקוורט שהחליטה ביוזמתה בעת הגיעה לגיל פנסיה לסיים את עבודתה. קרין מסיימת תקופת עבודה רבת שנים בהנהלת-החשבונות. ואנו מודים לה מכאן על שירותה הנאמן והמסור ומאחלים לה חופשה נעימה ובריאות.
 
חתונה איה עופר ובחל אריאל ויזל יינשאו ב- 20.08.2008 שיהיה במזל טוב.
 
קהילה תומכת, ביוזמה של המועצה האזורית הוקמה התארגנות שמטרתה לעזור למבוגרים בנושאים שונים החל מבעיות טכניות שונות בבית, דרך עזרה במציאת פתרונות לבעיות עם ארגונים שונים וגם מפגשים חברתיים.
לפני שבוע נערך במועדון מפגש של חברים וותיקים עם נציגים המפעילים את הקהילה התומכת במועצה שלנו. אני שמח על כך כי 14 בתי אב כבר נרשמו לפרויקט החשוב הזה ואני מקווה כי עוד משפחות יצטרפו.
 
שיבר : השיבר ממשיך להוות מקור משיכה לצעירי האזור. בשבת האחרונה נמכרו 660 כרטיסים, הישג יפה מאוד מכיוון שבקיץ תמיד התחרות בין המועדונים באזור קשה יותר מאשר בשאר עונות השנה. לאחרונה החלו לפקוד את השיבר גם לקוחות מישובים רחוקים. התוצאות מראות שלירן פוגל, האחראי על שיווק השיבר, עושה עבודה מצוינת.
עידו מרכז המשק 
 
נדב מיר ומיה נישאו. מזל טוב לזוג לגורי ושרה ולמשפחה.
סיוון קרישפין ובח"ל חניתה הודיעו על כוונתם להינשא בחודש אוגוסט. שיהיה במזל טוב.
 
לקראת אישור קרן מילואים באספה
יוסי עפר: אנו מזמינים את כל החברים לתמוך בהקמת קרן-המילואים, שחשיבותה חורגת מעבר להסדר כזה או אחר. קרן זו, המיועדת לנהל כספים למען רווחת החברים תאפשר מענה גם לצרכים נוספים בעתיד, כאשר לכל מטרה עליה יוחלט ינוסח תקנון משנה שנועד להבהיר את כללי ההפעלה. אני גם מאמין כי הצבעת בעד גורפת, בהשתתפות כל החברים, תסייע לנו כקהילה להתגבר על פצעי עבר.
 
בשעה טובה הושלם תהליך ההתחברות למקורות והמים המגיעים לברזים שלנו מהולים ועומדים בתקנים.
בהזדמנות זאת ברצוני להזכיר לכל חובבי הנוי והירק כי המדינה במשבר מים קשה, אנא השקו בצורה הגיונית ובשעות מתאימות.
 
יום שישי 05.09.2008 משולחנו של מנהל הקהילה
צרור ברכות
לאריה מאיר, אדם רבד, עם סיום השרות הצבאי.
חן קורן, טוהר רוט, נור רבד עם היציאה לשנת השרות.
גל כורם, נגה מאיר, עידית שור עם סיום שנת השירות והגיוס לצה"ל.
לכולכם ולכל אחד ואחת מכם הצלחה בכל אשר תפנו.
 
משולחנו של יו"ר מנהל הקיבוץ, יוסי עפר
בין יום הכיפורים לשמחת תורה :
שמונים ואחת שנים קיימת הקבוצה, איש ממייסדיה כבר לא בין החיים. כמה יאה ונאה כי יש מי שטורח וכמסורת מזה שנים דואג להצפת זכרם של אלה שכבר אינם עמנו, בהצגת תמונותיהם ודברי ימי חייהם. דור שלם של ותיקי הקבוצה וגם חלק מבניה ניבט אלינו מהתמונות המוצבות מערב יום כיפור בחדר האוכל. יש בינינו רבים שהכירו את כולם, ויש צעירים, בני דור רביעי או מצטרפים היכולים לקשר תמונות ושמות משפחה אל חברים החיים עמנו כיום. יש הזדמנות לזכור ולהתייחד עם יחידים, אבל גם זכור ולחוות במימד הכללי את הקבוצה שהייתה כאן: קבוצה שהיו לה מאפיינים ייחודיים משלה, שחברים מתוכה השפיעו על עיצובנו כאנשים. אנשים שעשו מעשה מהפכני בדרך חייהם בעוצמה רבה הרבה יותר משינויים שאנו דנים בהם, וייצרו תשתית של יישוב ייחודי, קבוצה ומשק שאנחנו השתלבנו בהם כמובן מאליו, כאילו היו הדברים מעולם... יצירת המשק נמשכה שנים רבות, והפרנסה לא הייתה אפשרית בשנים ראשונות אלא על בסיס התפרנסות מעבודה כעובדי-חוץ.
הפריצה הגדולה בפיתוח המשקי הייתה בשנים שלאחר הקמת המדינה. מאז חלפו עשרות שנים בהם קיום המשק המשותף היה בראש סולם העדיפויות, וגם ניתן היה למצוא בו קיום בכבוד. בעשור האחרון אנו מבחינים במציאות משתנה המציבה אותנו בפני הבנה כי המשק החקלאי שהוקם וגם המפעל לא יכולים לספק את ההכנסה הנדרשת לסיפוק כל צרכינו, ושוב אנו במציאות שקיומנו מובטח משילוב של הפעלת משק משותף אבל גם מהתפרנסות של רבים מחברי הקבוצה מעבודת-חוץ. נראה כי גם המציאות הכלכלית ולא פחות מכך גם השינויים התרבותיים והערכיים במהלך השנים האחרונות מחייבים התאמה באורחות החיים שלנו כקבוצה או קיבוץ. נדרשים לנו גם תבונה וגם אומץ לזהות נכון את המציאות, ולהבין כי ניסיון לקיבוע העבר משיקולים של נוחות או תועלת והימנעות מהתאמה עלולים לייצר נזק שיהיה הרבה יותר קשה לתיקון בהמשך....
 
נזכור
פינת הזכרון לחברים שאינם עמנו עוד מוצבת בחדר האוכל ותהיה פתוחה עד חג המשק.
 
מפנקסו של מרכז המשק
הערכות למצב הכלכלי
קריסת שוקי ההון בארץ ובעולם מציבה בפני המשק היצרני אתגר כלכלי כביר. מחד, אנו נידרש להפיק מהמשק היצרני בשנים הקרובות רווחים גבוהים מאוד בכדי להקל על המצוקה הכלכלית והתזרימית איתה מתמודדת גזברות קבוצת שילר. מאידך, השגת הרווחיות הגבוהה תצטרך להתבצע בתנאי סביבה כלכלית מאוד לא קלים (היורו התרסק, צפי להתמתנות בביקושים ועוד). מה שמאוד עוזר ומקל ונוסח בי בטחון ביכולתנו היא הרוח הטובה והרצינית הנושבת בכל אחד מהענפים. התוצאה הטובה שהשיג המגזר היצרני במחצית השנה הראשונה (רווחיות גבוהה בהרבה מהתוכנית) הינה רק ביטוי חלקי לשיפור שמתחולל לאחרונה בענפים. אני מאמין שנעמוד באתגר שבפניו אנו ניצבים ונגדיל מדי שנה בשנה את רווחי הענפים.
עידו
 
קצת על המצב
כפי שכבר פרסמתי בדף המידע הקודם, הקהילה והמשק נערכים לקשיים תזרימיים הפוקדים אותנו כמו את כל המשק הישראלי ובעצם את כל העולם. הנהלת הקהילה והנהלת המשק מצווים להתנהלות זהירה וגם לצמצום ההוצאות. לצערי ישנם חברים המבלבלים בין התייחסות עניינית לבעל תפקיד המנסה למלא את תפקידו לבין מערכת התייחסות אישית. אני מודיע בזאת כי אין לי דבר אישי כנגד איש מחברי וחברות שילר ובכל זאת אמשיך לנסות להשיג את היעדים כפי שאני מבין אותם.
יענקלה
 
ברצוני לאמור כמה מילים המתארות את ההבנה שלי בעקבות מצבנו הכלכלי. אני יודע כי ההחלטות שלנו פוגעות במגזרים שונים של האוכלוסיה, אבל התובנה שלי אומרת כי אם לא נבצע מהלכים כואבים עכשיו, נאלץ לבצע מהלכים הרבה יותר כואבים בעתיד.
יש משפט הידוע היטב לכל מי שלמד הסתברות האומר כי בטווח הארוך הצפוי הופך למצוי או בשפה פשוטה המשבר, שיש כאלו שכבר מרגישים אותו, יבוא בעצמה רבה ואסור לנו לעצום עיניים. הנהלת הקהילה החליטה כי הכרחי באופן מידי למכור עוד 3 מכוניות בנוסף לשתיים שכבר הושבתו והוטל עלי לבדוק יחד עם ועדת הרכב ביצוע מידי של ההחלטה.
יענקלה
 
החזרי כלכלה - יחול קיצוץ של 50% בזיכוי הכלכלה ליום. יום עבודה קצר יזוכה ב- 5 ₪ במקום 10 ₪ , יום עבודה ארוך יזוכה ב- 13.5 במקום 27 ₪ עד כה. זיכוי זה הינו בנוסף לזיכוי הכלכלה היומי המגולם בתקציב הכולל לחבר.
 
דיור לחיילים - הוחלט שהחל מ-1 בדצמבר חייל שיוותר על חדר החיילים, ויעבור להתגורר בבית הוריו, יזוכה בסך של 500 ₪.
 
מענף המזון: דב מסר כי החל מ 01.12.08 לא תוגש ארוחת בוקר וזאת במטרה לאפשר הפיכתו של המטבח למטבח כשר, תהליך שיאפשר הגדלה משמעותית של המנות שימכרו החוצה.
 
גלי לאור ודודו ימין הודיעו על מיסוד זוגיותם. מזל טוב לזוג, לאביטל ויוסי לאור ולכל המשפחה המורחבת.
 
05.12.2008 האילוץ הכלכלי: מאז שדווחנו על המשבר הכלכלי המצב הולך ומחריף. במקביל לקשיים בניהול התזרים הכספי השוטף ועמידה בהתחייבויות לספקים, מתברר כי בארגון הקניות האזורי אנחנו בחריגה גדולה מאד מהיקף האשראי העומד לנו, ואנו נאלצים להעביר חלק מההכנסות (כמו תקבולי החלב, האבוקדו וגידולי השדה) דרך ארגון הקניות לכיסוי החוב שם. בהתכנסות משותפת של מנהלת הקיבוץ, ההנהלה הכלכלית והנהלת הקהילה הוחלט להזמין את הציבור לאספת חירום על רקע המצב הכלכלי, אבל לא לפני שתהיה תכנית פעולה כוללת, עליה אנו שוקדים בימים אלה.
תרומת השינוי להתמודדות עם המשבר: אין ספק כי השינוי באורחות החיים, והמעבר למודל המוצע (רשת-ביטחון) הוא חלק מהפתרון למשבר הכלכלי, באשר במודל קיום כזה סגירת הפער בין ההכנסות להוצאות הופכת לטבעית וישירה, ומהניסיון הנלמד בכל כך הרבה קיבוצים, הנתון המלמד כי העודף הנוצר בין ההכנסות הגדלות (בזכות ההנעה שהמודל יוצר לחברים) לבין הקיטון בהוצאות מגיע למיליוני שקלים בשנה. אין סיבה מספיק משמעותית ע"מ שנימנע מלהוכיח זאת גם לעצמנו.
שבת שלום! יוסי עפר
  
הוחלט לאשר את החלטת מנהלת הקיבוץ להכנת תוכנית אב ומתאר לקבוצת שילר בהקדם האפשרי.

בית הנעורים יסגר וחדריו יושכרו.
 
לא עבר הנוסח המתוקן של תקנון קרן המילואים. נדרשו 75%
השתתפו 208 חברים:
בעד 12 חברים (60.9%)
נגד 81 חברים (39.1%)
נמנע חבר אחד

טל ישראלי הציג באסיפה את תקציב מודל השינוי.
 
אריה שטראוס הסביר את נושא הפנסיה לחברים.
 
מיכאל לבקוביץ' 
 
לורי גלנטר-ברמן במפגש (מתנדבת) עם נח ונטע וגמן 
 
התקיימה הצבעה על הסתייגויות לשינוי. בהצבעה השתתפו 204 חברים מתוך 230 (89%)

עו"ד שלמה כהן הציג באסיפה את נושא מהות השינוי מהיבט מעמדו האישי של החבר.

באסיפה הוצג מודל איזון הדיור אגב שינוי בקבוצת שילר על ידי עו"ד עמרי רותם.
 
השמאית שרון גל הציגה באסיפה את נושא שמאות הדירות.
 
הוצגה הערכת מצב של פיקוד העורף לרגל איום הגראדים מדרום.
בינתיים אין הקיבוץ נמצא בטווח.
לאור המצב הביטחוני אושר אירוח משפחות מקיבוץ יד מרדכי בבית הנעורים שפונה לכבודם.

קבלה לחברות:  
טנא ניקולה         קרשפין אילת
איל שני             מורן משיח שטוסר      שירי פינקמן עפר
דנה אברהם        אייל משולם              ערן שאוליטש
 
מנהלת הקיבוץ
יו"ר - יוסי עפר
מנהל קהילה - יענקלה קירש
דוד אדרי, בורי אברהם, נורית גולדפישר, אלחנן אוקו, עופר מאיר, יעל שור, אורן שטוסר, מיכל קראוס.
 
הנהלת הקהילה
יו"ר - יענקלה קירש
גזברית - שוליק מיר
משאבי אנוש - יניב ברקן
עופר מאיר, נורית זוארץ, ג`יני טמיר, שוקי לוינוביץ`, שמוליק שחר, אילון אוקו
מ. משק צרכני - פנחס ברקן
 
נעמה עם אמא יעל קורן 
 
אורי רובינזון 
 
 

shiller abc
ab מערכת הצבעות דיגיטליות הצבעה דיגיטלית אתר לקיבוץ קריאות שירות קריאות שירות