Rapoo- It solutions & Corporate template

08-9372824

צור קשר

mazkirut@shiller.co.il

שלח דוא"ל

עלים 1982
 
תקופה בת חודשיים הסתיימה לה, שביעת נסיעות, פעילויות, מעשים ובילויים.
מזה 7- 8 שנים, אנו נוהגים לתכנן את 8 השבועות, ומנסים לבנות בסיס רחב ומקיף שיעזור לנו ולילדים להעביר את פרק הזמן הארוך, הנקרא חופש גדול, בצורה נעימה ומהנה.
לפני הרכבת נושאי החופש עמדנו בפני בעיות טכניות אמנם, אך בעלות משקל לא קטן.
א. חידוש ורענון - כפי שאמרנו, חופשים מתוכננים נעשים שנים מספר ומחצית הילדים עברו נושאים מסוימים בעבר. היה עלינו לחדש נושאים ולהכניס רעיונות נוספים, אשר לא היו כל כך בנמצא...

ב. כמות הילדים וגילם - לאלה שאינם יודעים, להלן ההרכב:
כיתות ב'- ג' אורנים 20 ילדים
כיתות ד'- ה' להב 17 ילדים
כיתות ו'- ז' צבר 19 ילדים
בסדר גודל שהורגלנו אליו בשנים האחרונות (כן ירבו), זהו בהחלט מספר לא קטן של ילדים.
ג. מלחמת "שלום הגליל" פרצה בראשית חודש יוני. כולנו היינו לפחות במחשבות במקום אחר.
למרות התקוה למלחמת בזק, המערכה נמשכה ונמשכה, ועמדנו שבוע לפני תחילת החופש בלי תכניות, ועם היד על הלב - גם ללא עודף חשק ומרץ. אבל, החופש התחיל למרות הכל, ואיתו פעולות ופעילויות כמובן מאליו. בתקופה הראשונה שמנו דגש על השהייה בבית, ולקראת המחצית השניה, פנינו לכוון נסיעות וטיולים מחוץ לבית.
 
שבוע הקייטנה בקבוצת כנרת היה מוצלח ביותר. בשני המחזורים טיפלו בנו, וניסו לתת לנו הרגשת בית מפנקת בכל הדרכים האפשריות - החל מגלידות וצ`יפס, עד נסיעות ועצות לאן ללכת. רק כדי שתהיו בתמונה - המטפלות שלנו שנשארו בבית לא נחו על זרי הדפנה, ואת אותה הרגשת בית פלוס, הן העניקו לילדי כנרת שהתארחו אצלנו
.
סיום החופש לווה באקורדים עליזים ומשיבי נפש - שבוע צהל + מפגן צניחה + חלוקת מאפים בטרמפיאדות.
כמו כן ביקור במוזיאון ישראל ובתערוכת המישוש. גדולים כקטנים נהנו ללחוץ, למשש, ללטף ולהריח. איזה כיף ! התערוכה מומלצת לכולם, למי שטרם ביקר.
ולסיום - סיום שהיה בלונה פארק בגני התערוכה, והווה ערב שמח ומהנה; מוצלח מכל הבחינות.
אנחנו מקוות שהילדים שבו ללימודים מתודלקים היטב עם כוחות מחודשים.
בטכס צנוע, אך מכל הלב, קיבלנו את 7 בוגרי הגן שעלו לכיתה א` ונקראים קבוצת חצב. ילדי אורנים חיכו לשיירה שהגיעה מהגן עמוסת עוגות, כשבידם כפות תמרים שיצרו גשר. 7 הבוגרים עברו מתחתיו; ומאותו רגע ואילך עברו ימי הגן העליזים והחלה תקופת הלימודים.
לכם - חגי קרשפין, יוני שור, דנית טנא, יניב ברקן, אלי שטוסר, מירי מיר ואבנר וישניצר ברכת כל ילדי הגבעה, להיקלטות מהירה והשתלבות זריזה.
 
את סקירת אירועי החופש לא נוכל לסגור ללא האירועים שנותנים לכולנו את המזון לנשמה ולגוף, וכמעט בכל שבוע מפתיעים במשהו.
כוונתי לצוות המטבח והאקונומיה, חדר אוכל והכלים, כל אותם שטרחו ועבדו כפול 2 בתקופת החופש ולא חסכו מאמץ, הקשיבו וסיפקו בין אם שניצל וצ`יפס ובין אם פיתה או לחמניה, פודינג ואפילו סתם עגבניה עם צורה משונה. חן חן לכן העלמות ורק זיכרו שישנם עוד חופשים.
נזכיר את טליה וגילה שעבדו שעות נוספות בגלל מסדרי הכינים, והנסיעות הארוכות והמלכלכות. כמובן את זלמה וצוותה שתפרו וגיהצו, תיקנו וסידרו ללא חת וליאות את ערמות הענק שלא פחתו בתקופה הזאת.
גם אתה עופר רימון שבראש צועד ועל כל מחנה מפקד. תודה ועוד תודה על הרצון וההיענות. להתראות בחופש הבא !
לא פעם נשמעות הערות של חברים שונים אשר אינם מקורבים לנעשה אצל הילדים, ובפיהם תהיות וספקות על הצורך בדבר קיומן של פעילויות רבות, נסיעות שונות, ובכלל כל ההמולה של החופש הגדול.
לכל אלה כדאי להזכיר שזוהי תקופה ארוכה - ארוכה, ואם לא עושים בה דבר היא משעממת, ואם לא מגוונים בעשייה היא מעצבנת, ואם לא עוסקים ביצירה היא יכולה להיות מנוונת.
כדאי גם לזכור ששעמום ממושך מביא למעשי שטות מצד אחד, ומאידך גורם לאפטיה ולניוון, והרי לא כך ברצוננו לראות את הדור הצעיר הגדל אצלנו.
כל אלה שלא שוכנעו מוזמנים להירתם למאמץ ולהציע.
אנחנו פתוחים לרעיונות ולביצוע !
                                                                         שנה טובה

shiller abc
ab מערכת הצבעות דיגיטליות הצבעה דיגיטלית אתר לקיבוץ קריאות שירות קריאות שירות