Rapoo- It solutions & Corporate template

08-9372824

צור קשר

mazkirut@shiller.co.il

שלח דוא"ל

עלים 1992
מבית לבית, ללא התרעה מוקדמת, עברנו ואספנו שלל ברכות לחג מוותיקי הקבוצה:

יחזקאל אילן:
כאשר פונים אלי לברך את הקבוצה, דבר ראשון אני חייב לציין שאני גאה שיש לי חלק בהקמת הקבוצה - שיחידים התחילו בבנייתה. גאה אני על שילוב הדורות בין הדור הראשון לשני ועל המעבר שהיה כל-כך טבעי: תרבותי, ביחסי אנוש, אוכלוסיית הקיבוץ לא הרגישה בזאת. זוכר אני איך השתנתה התמונה כשנכנסו הבנים לפיתוח המשק, שהגיע להישגים גדולים ביותר - והובילו אותנו בהצלחה לצאת שלמים ממשברים.
אני מברך את כל אלה ששומרים על זכות קיומינו - זה הדבר החשוב ביותר. תמיד היינו צנועים בהתנהגותנו - עברנו תקופות קשות ביותר ושמרנו על קיומינו. אני מברך את בני הדור השלישי וכל הנקלטים בקבוצה ומאחל להם שימשיכו את דרכם בקיבוץ, לא ישאפו תמיד לחידושים ויבינו שהקבוצה יכולה להתקיים הלאה, כאשר יש שיתוף מלא, שהחברים יבינו שכל מה שיש לנו בא מעבודה יומיומית וזהו יסוד קיומינו. הקבוצה בנויה על אמון ומצפון - חברים צריכים לשאוף שנשמור על כך ולא תפגע החברה הקיבוצית.

סוור טננבאום:
אני פה רק 56 שנה. קצת ותיק. מקוה שישתנה רק דבר אחד שמשפיע עלי בתור אקס משפטן ובן של שופט: יש אבטלה בארץ ומחסור בחברות מסוימות וכאן, יש אנשים שמתנהגים בחוסר אמות מידה. שימשיך הקיבוץ כל עוד אני כאן, כי בלי הקבוצה לא היה לי קיום. באופן תיאורטי זוהי המצאה גאונית שנותנת אפשרות לכל בן אדם לחיות. עד הרגע האחרון אנחנו יחד- אחד עוזר לשני.
(לפנינה שהיתה  חולה באותו יום - נאחל החלמה מהירה)

חיים טל:
שהקיבוץ ימשיך כך - זה הכי טוב. יש שינויים והתקדמות. חבל שאסיפה שנתית פחות מורגשת היום. פעם היתה האירוע המרכזי של ראש השנה וכל הקיבוץ היה עסוק בה ובנושאים שעלו בה עד סוכות, אז התקיימה אסיפה מסכמת.

רות גמר:
מאחלת שכולם יהיו מאושרים ומרוצים מהקיים. על התהפוכות והשינויים שנערכים שמעתי השבוע - לצעירים אולי יש בעיות. לחלק מהמבוגרים זה כבר לא חשוב.

נעמי קרמיש:
מאחלת שגשוג כלכלי, שכל החולים יהיו בריאים ואל תשכחו את הותיקים שהביאו את הקבוצה למה שהיא היום. שהצעירים יזכרו לברך את המבוגרים בשנה טובה, מעט יחס והתעניינות, מעט נימוס, להגיד בוקר טוב בדרך - ומקוה שתהיה יותר קירבה בין אנשים.

צבי קרמיש:
כל הקבוצה השתנתה - זו לא אותה קבוצה שהיתה פעם. מאחל הצלחה והמשך החיים הקיבוציים.

אפרים קמרון:  
לפני זמן מה הוזמנו חברי המשק להצגה שבוימה ע"י חיים טופול. ההצגה סובבת סביב שני נושאים: פער הדורות וענין אידיאולוגי, כסף או עקרונות. האב בעד עקרונות ובניו - הדור השני, בעד הכסף. ישנם בהצגה מס` ניסיונות לפשר בין הדברים, בסופו של דבר הענין לא מסתדר, והמשפחה מגיעה לידי פרוד. אלו גם נושאי הדיון היום בתוכנו.
אני מתפלל שהתבונה תגבר ונגיע לידי פשרה בין שתי המגמות. שלא נצטרך להגיע לידי פירוד ופירוק.

קלרה קמרון:
מאחלת שנדע למצוא לחברים מבוגרים מקום עבודה מתאים שיוכלו לקיים עצמם בכבוד. שלאדם יהיה סיפוק וירגיש שהוא מועיל.
חנה ברקן:
מאחלת שנת שלום בחוץ ובבית. שהחברה תהיה יותר מלוכדת וסבלנית. 
למבוגרים - חיים שלווים ובריאים. שחברות הילדים יהיו פעילות ועסוקות.
לחיילים - שרות קל  - עם כל הקשיים שיש היום ושתשובו כולכם הביתה בשלום. שתמצאו כאן את דרככם ותוסיפו מרץ ופלפל לחיינו.

אריה ברקן:
שתהיה שנה טובה בחקלאות, יבול רב בענפים, שתהיה לכולם הצלחה והנאה בעבודתם. שיהיו הרבה קליינטים למפעל, שיצליח הצמדן וכל המוצרים ושתמיד תהיה עבודה. מאחל לכולם בריאות ואריכות ימים.

יוכבד שטוסר:
לו הייתי צריכה לספר על מה שהיה - היה טוב. היינו חברה מסודרת. ביקרנו אחד את השני - היה לנו טוב.
אני אישית נהניתי, נסעתי פעמיים ללמוד ברמת רחל ובגבעת השלושה.
עברו שנים, הכל השתנה, לחברה הצעירה אין הבנה לאנשים ותיקים ומבוגרים, החברה היא לא כמו שציפינו.  יתכן וזה טבעי - אני לא יכולה לקבל את זה. היום אנחנו מעטים, משתדלים לבקר ולסעוד אחד את השני.
שרה שיפלדרין: 
קודם כל אני מאחלת שחברים המשרתים בצבא יחזרו הביתה בשלום, בריאים, בלי כל פגע. שחברים צעירים ישתלבו בחיי הקבוצה וימצאו בה סיפוק ואושר. שגשוג במשק. שנזכה להרבה שמחות (מי יתן), שנה טובה וחג שמח.

מרים דנקורט:
שנה טובה וחג שמח. אחרי 59 פעם שעברתי את ראש השנה כאן, מה יש להגיד? השינוי עצום.
איש מאלה שהלכו למנוחה של מעלה - לא יכיר את המקום. הצריפים, האוהלים, הפכו לבתים.
חדר האוכל לארמון. שבילי העפר הצרים לכבישים רחבים וחלקים.
מי חלם אז על אולם הופעות? אין חדרים ללא חשמל, מקלטי רדיו וטלויזיות. ראו פלא: גז וטלפון הם כבר לא מותרות. נסיעה במכונית - דבר רגיל. צעירים מטיילים בעולם ומתאפשרים לימודים לפי החלטתם. מה אני רוצה עוד?
שיכבדו אחד את השני, שימצאו תרופה לבזבוז, שלא יזרקו כל דבר בדרכים וילכלכו את הנוף. לו הייתי גאון, הייתי רוצה לגלות את המפתח שיאפשר לכל עם ישראל לחיות לא פחות טוב מאיתנו ובעיקר, שימצאו כבר מה שיותר מהר את השלום.

פלה וישראל:
מאחלים שגשוג כלכלי וחברתי. מקוים שהבנים והנכדים ישארו בקיבוץ. אני לא יודעת איך יהיה ההסדר שמציע התקצוב החדש בנושא בריאות. לא חושבת שזה טוב. ציבור המבוגרים חולה יותר ונזקק יותר. מאחלים בריאות טובה לכל בית הקבוצה ורפואה שלמה לחולים.

שלמה גולן:
קודם כל בריאות לחברים ולילדים. הצלחה בענפי המשק ולוואי ולא תהיה קרה. שילטקס, הענף בו אני עובד כבר כמה שנים, נכלל כמובן באיחולי.
בקשר להצעה החדשה בנושאי הצריכה, ישנו סעיף אחד שאני מסתייג ממנו - סעיף הבריאות. אני חושב שצריך להתחשב בציבור הותיקים שאינם מסוגלים לדוגמא לסדר לבד את הדירה. אולי זה לא חגיגי, אבל אלו הם רגשי ליבי. עם יתר הסעיפים אפשר לחיות. שינויים זה לטובה, כשכל אחד יכול להחליט החלטות אישיות לבד והתלות קטנה. זהו הישג גדול.
מקוה שלא נגיע למצב שיסגרו את חדר האוכל - מקום המפגש המרכזי שלנו.
אני רוצה לומר מילה טובה לשוליק שמתייחסת יפה ודואגת יוצא מן הכלל.

יעקב צוקרברג:
בראש וראשונה מאחל לכל חברי הקיבוץ ולכל עם ישראל בריאות טובה. אם זה ישנו אז יש אושר ועושר.

חנה וולקשטיין:
שכולם יהיו בריאים קודם כל, שיוכלו להמשיך לעבוד, שכל אחד יוכל להחזיק מעמד. שהצעירים והילדים ירגישו שכאן טוב וישארו במקום. שיאהבו את שילר כמו שאני אוהבת בכל השנים שאני כאן - שילמדו לאהוב את הבית שלהם. (לחנה שאושפזה בקפלן, מצורפת ברכתנו להחלמה מהירה).
אליעזר מילר: 
אנחנו חיים ביחד ומאחלים ביחד. רוצה להוסיף הרבה מזל לכולם.

מלכה ול:
אני מאחלת המשך הצלחה בקיבוץ, שגשוג בכל, מ-א` - ת`. שהצעירים ימשיכו את שרשרת הדורות כאן ותמיד יזכרו את הותיקים שהלכו לעולמם ובזכותם אנו קיימים. בהצלחה וחג שמח.

לילי דנקורט:
עברו 65 שנים - זה כמו חלום. איך הגענו הנה 5 בחורות ועשרים בחורים ב- 1927. אם היית מבקשת שאספר לך על פעם, כשהמרפאה היתה באוהל ואיך גרנו, היה לי קל - לברך יותר קשה לי. היום אני לא אקטיבית. פעם ישבתי בועדות והייתי פעילה. היום, כבר לא מכירה את הילדים - הם גדלו כל-כך.
מודה על כך שיש אפשרות לטפל באנשים זקנים ולדאוג להם. מאחלת שסוף סוף יהיו שרותים במספרה ובקוסמטיקה (בנות המערכת מצטרפות...)
היה לי מאד מענין כשארחו כאן בקיץ את קבוצות העולים החדשים, הראו להם את המשק ואת החיים שלנו - וזה חשוב.
ראובן גולדהירש: 
העיקר בריאות טובה למבוגרים ולכולם. הצלחה בכל ענפי המשק. הצלחה למזכירות החדשה, לכל הועדות הנבחרות ובמיוחד לועדת בריאות וסיעוד העוסקות בענייני ותיקים וחולים ועושה מלאכה טובה.

יונה גורן:
אני מאחלת לביתי שזה עתה מלאו לו 65 שנה (באתי לשילר כשהיתה בת 10) שכל אחד יאהב את הקבוצה כמוני. מאחלת התרחבות גדולה ואחיזה בקרקע. שכל אחד יראה כאן את ביתו, שישתדלו לחיות יחד ולהיות מאושרים.

שולה וחיים קרשפין:
בפרוש חג השישים וחמישה נתברך:
עם כל החברים הממשיכים להקדיש חייהם למטרה המשותפת, בנינו המגויסים למשימות ביטחון ושרות המולדת.
נערינו וטפינו - התגבורת שתמלא את השורות בעתיד חרף היחודיות של כל אחד מאתנו. שנדע להשתלב ביחד בחיים של ערכים וכבוד הדדיים באזניים קשובות, גם לדעות הזולת ולב פתוח לקלוט גם דברים חיוביים, חדשים, תוך הבחנה בין עיקר לטפל. שנדע לכלכל ענינינו הפרטיים לפי צרכיו ויכולתו של הכלל ולא להיפך. שנמצא בנו את הכוח להסיר המכשולים המתגלים בכל עת בכל שטחי חיינו.

שייק שפירא:
מאחל למשק החקלאי שמזג האויר השנה יהיה נורמלי - שלא יהיו נזקים כבדים. מאחל לקבוצה הרבה נקלטים וקליטה טובה. היה רצוי שאת הנקלטים נכיר קצת יותר. אני למשל לא מכיר אותם והם לא מכירים אותי. רוצה בריאות - אבל זה לא תלוי באף אחד.

הילדה רייפן:
מאחלת כל טוב לכל בית הקבוצה.

אשה גטריידה:
מאחלת לנו שכל הצעירים וכל הילדים ישארו תמיד איתנו ויתרמו או יגרמו להמשך ופיתוח המשק המפואר שלנו.

אדי גטריידה:

מאחל כל טוב והעיקר שכולם יהיו בריאים ושלמים. שהצעירים והמבוגרים יהיו מרוצים. אולי זו הזדמנות להזכיר לחברים - לעצמינו, שקרה לנו נס ויצאנו מהסבך הכלכלי של הקיבוצים בזכות העובדה שהיה לנו גזבר זהיר, שידע למנוע את האסון הכלכלי שקרה לאחרים. לולא זה היינו היום במצב חברתי וכלכלי שדומה להרבה קיבוצים העומדים בפני חיסול עצמי.
מאחל לעצמינו שנדע גם בעתיד להיזהר ממעשים כלכליים מופרזים ומהשקעות שמעל לכוחינו.

יוכקה ויצחק דקס:
ימים של שגשוג והתמדה. יבורכו העוסקים בצרכי הכלל והפרט.
חלילה לחרוג מתקנות המייסדים, מאחריות כלל הקבוצה לצרכי בריאות וחינוך משותף - ובזה נבחן.

קלרה קמל:
עם בוא השנה החדשה מאחלת לכולנו שנה טובה וכל טוב. מקוה שלא נגיע למצב שאליו הגיעו חברי קיבוץ עין זיון. עצוב לי מאד שהרבה ילדים עוזבים את הקבוצה ונשארים רק ההורים - ללא תשומת לב ותמיכה מהם. מהקבוצה יש ויש.

אירנה פוגל:
שיהיו כולם בריאים, יותר מזה לא צריך. ליעקב (שהיה בקפלן) איחולי החלמה מהירה וטובה. 

מלכה הוכברג:
הייתי רוצה שלא יהיו שינויים דרסטיים כשאני על סף חיי - שלא אצטרך להתרגל לדברים חדשים.
מאחלת הרבה בריאות, שתשרור בינינו אחווה ותמימות דעות וכמובן שיהיה שלום.


 

shiller abc
ab מערכת הצבעות דיגיטליות הצבעה דיגיטלית אתר לקיבוץ קריאות שירות קריאות שירות