Rapoo- It solutions & Corporate template

08-9372824

צור קשר

mazkirut@shiller.co.il

שלח דוא"ל

עלים 14.09.1966
 
גינות נוי - ספר נפלא לפניך, נא עיין בו.
מלא  התרגשות הייתי מפנייתה הלבבית והמוצדקת של ועדת התרבות שלנו כלפי אותם חברים אשר לא מספקים בדרך כלל מאמרים לעתון שלנו. לצערי הרב, זמן רב לא התבטאתי בכתב, להבדיל מחברים אשר מזמן לזמן, סיפרו לנו במאמריהם על הנעשה בענפי עבודתם.
אני מקוה שאצליח במשימתי עתה...
במקרה  שלי יש סיבה סבירה ולא אדישות חלילה, הרי גינות הנוי נמצאות בשטח בתי המגורים ועיני חברי המשק ממילא צופיות על שגשוג הגינות והשיפורים בהן. נוסף לכך, הרי כל שטח המשק כה קטן, שיכולתי להגדירו במילותיו של סופר פולני: כמו עקבות רגליו של ענק עובר-אורח.

מספיק להעיף מבט מבעד לחלון, והעיניים נהנות מירק תוסס של מדשאות וערוגות פרחים, בתוך מסגרת כהה של צללי עצים ומעליהם מתנשאות צמרות חדות של  ברושים, המיתמרים לשמים הכחולים. יפה המראה בנטות היום - בקיץ.
 
לאחר יום עבודה מיגע יוצאים לטיול קצר עם רוח הערב. אתה פונה לגבעת הנוער ועובר בין הבתים היפים, עטורי הירק, ועובר ליד הבריכה המוקפת בצמרות העצים המאדימות בפריחתם הלוהטת. ומשם דרך חורשת האורנים, השקיעה כמעט באפלה גמורה, ופוסע ליד המדרגות הירוקות של האמפיתיאטרון ונהנה ממראם של פרחים ורודים, מדשאות מרנינות עין ומפינות רומנטיות בין השיחים המגודלים והעצים היפים שמסביב לבית התרבות המצטיין ביופיו ובניקיונו.
בודאי זוכרים אתם מה קטן היה הגן סביב בית התרבות בתחילה. אחרי הוספת אגף חדש מאורך, לשם הגדלת הספריה, הורחב הגן על ידי מדשאות דרומה ומערבה, יחד עם גדר הלנטנות, בגבולו הדרומי. לא הסתפקנו בזאת, ובאביב שעבר, אחרי עיבוד יסודי והרחקת מאות אבנים, הרחבנו את הדשא הגדול. את הגדר הישנה עקרנו ולאורך הדשא החדש שתלנו גדר חדשה משיחי לנטנות צעירים, אשר הורדנום, כמיותרים, מהדשא של גבעת הנוער.
 
נמשיך בטיולנו, וכעת אנו עוברים ליד הצפצפה הזקופה, עטורת עלי  כסף, והננו צועדים בצל שדרת הפיקוסים, שמצידה השני הדשא של בית התינוקות. עברנו ליד גן הילדים המוקף גינות ודשא, והנה לפנינו חדר האוכל, בכל הדרו. עצור ! יש לי הרגשה של השגת גבול.
הערוגות המסודרות יפה הנמצאות לאורך קירותיו, ספוגות אמנם זיעתו של הגנן, אבל לא שלי...
ממקום עומדינו נשקפות אלינו מדשאות רחבות ידים, המגיעות כמעט עד השער. ושם למטה, ליד הבתים החדשים, עוד נטויות הזרועות.
טיולנו הסתיים, ועתה תשאלו, ובצדק, מדוע פסחתי על שיכון הותיקים? הרשו לי להסביר לכם את סיבת הדבר. המדשאות והערוגות בו נאות ומושכות את העין, אבל מפוצלות ומוגדרות פה ושם בחומת ירק. וגם פרדסי עצי הפרי הפרטיים מול הפרדסים העצומים של העיר רחובות. פרדסונים מול פרדסים? נוסף לכך, גם מטעמי ביטחון סטיתי בטיולנו מסביבה זו, כי לו הייתי באחד השבילים, דורך, חס ושלום, על איזה כלבלב או חתול, לא היה נשאר ממני ולא כלום , חוץ אולי מסוליות נעלי וזכוכיות משקפי.
בטיול קצר זה ניתנה לכם אפשרות להזין עיניכם בכל יופיין של גינוי הנוי שלנו. נדמה את הגינות לספר גדול הפתוח בכל הדר ציוריו הצבעוניים, ספר שלכל אחד במשקנו גישה נוחה אליו. והנני מקוה, משום כך, כי יצדיקו את מניעי לאי מסירת דוחות על הנעשה בגינות הנוי שלנו.
 

shiller abc
ab מערכת הצבעות דיגיטליות הצבעה דיגיטלית אתר לקיבוץ קריאות שירות קריאות שירות